В цей непростий час багато залежить від нашої здатності зберігати спроможність мислити розумно в критичних ситуаціях. Емоції, стереотипи та когнітивні викривлення роблять це складним завданням. Люди, які не мають належної підготовки, та вважають, що «зберігаючи спокій» та застосовуючи «критичне мислення» вони готові до всього, себе обманюють. Як і в боксі, це може виглядати як гарний план, поки життя не завдасть перший удар.

Проте, є й гарна новина. Вдумливість це скіл і його можна качати. Запрошую скористатися безкоштовним місяцем керованої медитації у додатку, який сам використовую: Waking Up. Також, там в нас є група, бо разом й це веселіше: Wake Up Kyiv. Якщо ви знаєте якийсь пристойний додаток українською, поділіться, будь ласочка, в коментах. Бо щось я поки що такого не зустрічав, а люди питають.

Кілька порад тим, хто ніколи не займався медитацією або досі робив це безсистемно.

  1. Не женіться за часом. 5-10 хвилин для початку досить.
  2. Не думайте про ціль практики. Мета це поганий стимул для медитації (власне, як і для заняття спортом) і ви дуже скоро це зрозумієте. 
  3. Практикуйтесь зранку й бажано до сніданку. Інакше виробити звичку буде важче: решта дня у вас вже зв’язна та цілісна та втиснути туди щось буде нелегко.
  4. Щоб спростити процес “входження” почніть зі зв’язки: кожен ранок, після того, як я відвідаю ванну та вип’ю склянку води, я надягну навушники та попрактикуюся 5 хвилин.

Наразі все, але якщо раптом є питання: ви знаєте, як зі мною зв’язатися. Качаймо мозок разом.