В Європі CISSP прирівняли до магістрського ступеню

Трохи дивна новина, поясню чому.

Спочатку про CISSP для тих, хто не в курсі. Це така загальна сертифікація з кібербезпеки. Щоб її отримати, треба або пройти складний квест та заплатити трохи грошей, або заплатити трохи більше грошей і витратити понад тиждень часу.

В сценарії з квестом ви готуєтесь самі, для цього знадобиться трохи часу у тиші щотижня протягом декількох місяців. Треба буде опанувати близько тисячі сторінок літератури, продивитися трохи відео уроків, та потренуватися складати екзамен на спеціальному тренажері. Після цього ви складаєте іспит і якщо все успішно, то ви майже CISSP. У старі часи процедура була дещо ускладнена тим, що іспит приймався очно й на папері, тому треба було кудись їхати. Але тепер це можна зробити на компі в авторизованому екзаменаційному центрі, який завжди поруч.

Другий шлях простіший – ви записуєтесь на один з безлічі «таборів з підготовки» (CISSP boot camp), проводите в ньому близько тижня, там вам в голову «заливають» необхідний для здачі мінімум знань, після чого садять за комп і через дві години ви майже CISSP. А через чотири – вже майже нічого з того не пам‘ятаєте.

Пишу майже, бо в обох сценаріях вам тепер треба знайти хто б з дійсних CISSP-ів підписав вам рекомендацію (endorsement), але це вже бюрократія. Після успішного ендорсменту вам надходить сертифікат, і тепер ви – раб лампи, адже щороку мусите його продовжувати за гроші.

Сподіваюся, я склав враження про те, скільки зусиль та знань треба, щоб отримати CISSP. А, ще одне – обов‘язковою вимогою є 5 років практичного досвіду в професії кібербезпеки за деякими знижками по типу профільної освіти.

І ось це тепер в Європі – еквівалент магістра. Чи справедливо це, вирішуйте самі. Моя справа – дати вам вхідні дані.

2 коментаря для “В Європі CISSP прирівняли до магістрського ступеню”

    1. Так отож. Мій диплом спеціаліста 2002 року нещодавно прирівняли до магістра, хоча в нас були на потоці декілька студентів, які закінчили магістратуру з якимись відмінностями. Тобто, по суті, нас всіх вирівняли, тоді навіщо їм було робити більше? Життя несправедливе 🙂

Залишити коментар