Кредо

Мене звати Володимир Сти́ран. Я спеціаліст з кібербезпеки, бізнесмен та волонтер. Я народився у Німеччині, провів дитинство в Росії, та наразі живу в Україні, у Києві.

Професійний шлях

Я завершив навчання в Чернівецькому Національному університеті у 2002 році за спеціальністю прикладна математика та механіка (математик-програміст), проте жодного дня не пропрацював розробником програмного забезпечення.

Я розпочав кар‘єру спеціаліста з інформаційної безпеки у 2005 році. Протягом 10 років я працював у телекомах, банках, та ІТ-сервісних компаніях. Мій досвід підкріплений сертифікатами CISSP, CISA та OSCP. У 2014 році разом з однодумцями я заснував консалтингову компанію BSG, в якій наразі обіймаю посаду CEO.

Моєю професійною метою є надання клієнтам послуг найвищої якості та створення ідеальних умов роботи моїх колег.

Соціальна активність

У 2011 році я розпочав перший український професійний подкаст про інформаційну безпеку Securit13 і був його продюсером, аудіоредактором та хостом. У 2018 році я заснував серію подкастів No Name Podcast, де я є автором та співведучим. Я перезапустив діяльність відділення OWASP Kyiv у 2017 році та заснував конференцію NoNameCon у 2018 році. З 2020 року я є членом OWASP Chapter Committee.

Моя соціальна місія – сприяння розміщенню України на кібербезпековій карті світу в ролі надійного постачальника послуг та осередку професійної спільноти, а не розсадника кіберзлочинності.

Інтереси

Я бігун на довгі дистанції та турист-марафонець. Біг я вважаю найточнішою метафорою життя та одним з найкращих способів пізнати себе.

Я регулярно та ефективно займаюся медитацією. Біг та медитацію я вважаю найкращими способами оптимально реалізувати фізичний потенціал людини.

Я паралельно читаю дві книги на теми кібербезпеки, науки та філософії. Деколи третьою є художній твір, переважно наукова фантастика.

Подкасти моя пристрасть і я витрачаю на їхнє прослуховування щонайменше 5 годин щотижня. Серед улюблених тем технології, психологія, філософія, та майбутнє цивілізації.

Технології

Я користувач пристроїв фірми Apple. Цей технологічний вибір я зробив з міркувань приватності та економії часу на вибір нових пристроїв та їхнє адміністрування.

Я перебуваю на персональному VPN 24 години на добу на всіх моїх пристроях та використовую блокувальники слідкування за діями користувачів.

Переконання

Мої погляди знаходяться в постійному русі та змінюються з розширенням моїх знань про Всесвіт, природу та людство.

Протягом життя я вважав себе атеїстом, неоатеїстом, агностиком, поміркованим християнином та відчував симпатію до буддизму. Наразі я не відношу себе до жодної духовної течії або атеїзму, тому що не вважаю це за потрібне.

Мої погляди на суспільство та людей у ньому засновані на сучасних знаннях про природу свідомості. Я переконаний у відсутності в людей свободи волі та не вважаю людей хорошими чи поганими від природи. Адже усі наші свідомі вчинки є функцією від попереднього досвіду.

Найбільшою цінністю людства я вважаю вміння вести конструктивну дискусію. (Напевно звідси й захоплення подкастами.) Лише в діалозі та шляхом обміну думками та фактами люди можуть змінити переконання, а змінивши переконання – змінити рішення.

Політичні погляди

Мої політичні погляди лівоцентристські та помірно ліберальні. Згідно з політичним компасом, мої координати найближче до Нельсона Мандели.

Я підтримую прагнення України відновити суверенітет та цілісність кордонів, та вважаю Росію основною стратегічною загрозою української державності та національної ідентичності.

Я не вважаю, що зовнішня політика України повинна мати різку полярність. Я не відчуваю негативу до прагнень Китаю розширити глобальний вплив, та вважаю, що Україна не повинна обирати сторони в стратегічних конфліктах супердержав, якщо це напряму не стосується її національних інтересів.