OWASP Kyiv

Може хтось звернув увагу, останнім часом в моїй стрічці почала з’являтися абревіатура OWASP. Це тепер буде відбуватися періодично, тому вважаю за потрібне пояснити, що то за звір.

OWASP (Open Web Application Security Project) це глобальна неприбуткова організація, яка займається розвитком безпеки програмного забезпечення. Ні для кого не новина, що в будь-якій програмі є вразливості, які можуть призвести до компрометації самої програми, системи в якій вона виконується, мережі в якій живе система тощо. В результаті використання вразливостей зловмисники можуть отримати доступ до секретних даних організації, приватних даних громадян, здійснювати перекази коштів, спотворювати інформацію та робити ще дуже багато поганих речей. Боротьбі з вразливостями й присвячена OWASP.

Для боротьби з вразливостями OWASP здійснює дослідницьку та просвітницьку роботу в галузі розробки програмного забезпечення та виробляє рекомендації з розробки менш вразливого ПЗ. Організація розгалужена та в кожному місті можна створити локальне відділення та проводити регулярні зустрічі — мітапи. Доступ на зустрічі вільний, на них можуть лунати доповіді досвідчених спеціалістів та обов’язково відбувається спілкування учасників.

Аудиторія зустрічей найширша, та в фокусі уваги OWASP три категорії:

  1. Розробники програмного забезпечення, від рівня обізнаності яких залежить безпека ПЗ, а отже і наша з вами. Під словом “розробники” мається на увазі широкий спектр спеціалізацій, залучених до процесу побудови ПЗ: аналітики, архітектори, тестувальники, DevOps-інженери, програмісти тощо.
  2. Спеціалісти з безпеки, теж в дуже широкому спектрі спеціалізацій: тестувальники безпеки, пентестери, аудитори, дослідники вразливостей, мисливці за баунті тощо.
  3. Менеджери розробки, проектів, безпеки та усіх інших процесів, які мають відношення до або спираються на безпеку ПЗ.

Створивши відділення OWASP Kyiv ми надаємо змогу усім охочим приєднатися справи покращення безпеки в інтернеті. Щоб отримувати анонси зустрічей та інших подій, підписуйтеся OWASP Kyiv тут або на інших ресурсах, вказаних на офіційній сторінці: https://www.owasp.org/index.php/Kyiv. Також, ми будемо публікувати матеріали зустрічей, презентації та відео, на цих ресурсах; з результатами першого мітапу можна ознайомитися просто зараз.

Якщо вам цікаво взяти участь у зустрічі — слідкуйте за анонсами, реєструйтеся та приходьте. Якщо ви хочете поділитися з аудиторією власним досвідом, дослідженням, відвіданою конференцією, опанованим курсом навчання або іншою цікавою темою — повідомте про це та ставайте доповідачем. І що найважливіше, якщо серед ваших друзів, знайомих та колег є ті, кому необхідно, потрібно, або просто цікаво отримати знання з безпеки ПЗ — повідомте їм про те, що таке OWASP Kyiv та як на нього потрапити.

Бережіться.

Залишити коментар