ProtonMail видав IP-адресу користувача поліції

Анонімна служба електронної пошти ProtonMail видала IP-адресу користувача швейцарській поліції. Чому це сталося, і чому так обурюється громадськість?

ProtonMail

Швейцарська компанія ProtoMail, яка займається наданням послуг електронної пошти з акцентом на приватності, видала Швейцарським правоохоронним органам IP-адресу екоактивіста. Чим викликала хвилю обурення серед спеціалістів з кібербезпеки та адвокатів приватності. Невдоволення було викликано зокрема тим, що на своєму вебсайті ProtonMail обіцяє користувачам не збирати дані що вказують на особу користувача.

Старе формулювання умов використання на сайті ProtonMail.
Старе формулювання умов використання на сайті ProtonMail.
(Джерело: thehackernews.com)

Проте якщо вчитатися умови використання трохи уважніше, то стане очевидно, що мова йде про відсутність постійного збирання такої інформації. Тимчасове збирання персональних даних, в тому числі IP-адрес, User-Agent-ів та інших ідентифікаційних даних може бути ввімкнене на вимогу швейцарський правоохоронних органів, якщо користувач є підозрюваним в рамках розслідування. 

Явна провина ProtonMail в тому, що компанія створила у своїх менш скептичних користувачів хибні очікування приватності. Проте, звинувачувати провайдера у широкій співпраці з правоохоронними органами зарано. Як і будь-яка легальна компанія, Протон змушений виконувати закони юрисдикції, в якій він діє. А користувачем варто більше уваги приділяти вивчення умов використання онлайн сервісів.

З іншого боку, і я ніколи не припиню це повторювати, якщо ви шукаєте в інтернеті приватності й обирайте ProtonMail як альтернативу Gmail, то тут для мене все зрозуміло і цілком логічно. Але якщо ви ховаєтесь від правоохоронних органів та спецслужб, і при цьому використовуйте електронну пошту, яку не ви налаштували та яку ви не контролюєте, то в мене виникають сумніви щодо вашого розуміння власної моделі загроз.

Нове формулювання умов використання на сайті ProtonMail.
Нове формулювання умов використання на сайті ProtonMail.
(Джерело: thehackernews.com)

Залишити коментар