FireEye hack стає SolarWinds hack і це лише початок

Російські хакери зламали FireEye та виклали в публічний доступ їх інструменти (більшість яких виявились програмами з відкритим вихідним кодом).

FireEye logo

Російські хакери зламали FireEye та виклали в публічний доступ їх інструменти (більшість яких виявились програмами з відкритим вихідним кодом).

Але це лише верхівка айсберга. Причиною зламу могла бути складна кібератака через ланцюг постачання розробника програмного забезпечення SolarWinds. Скоріш за все, так само зламали Держказначейство Сполучених Штатів та низку інших державних установ США та інших країн в Пн. Америці, Європі, Азії та на Бл. Сході.

В неділю SolarWinds опублікував пресреліз, в якому визнав компрометацію Orion, програмної платформи для централізованого моніторингу та управління, яка зазвичай використовується у великих мережах для відстеження всіх ІТ-ресурсів, таких як сервери, робочі станції, мобільні телефони та пристрої IoT. Компанія заявила, що версії оновлення Orion 2019.4 – 2020.2.1, випущені в період з березня 2020 року по червень 2020 року, були заражені шкідливим програмним забезпеченням.

В понеділок SolarWinds відзвітувала про інцидент в американську Комісію з цінних паперів (SEC). Зі звіту стало відомо, що з 300,000 клієнтів компанії лише 33,000 користувалися Оріоном, а з тих 33,000 лише 18,000 встановили заражені оновлення. 

Я не розділяю оптимізм компанії, “лише вісімнадцять тисяч” компаній, які можуть дозволити собі продукцію SolarWinds – це цілком серйозна кількість досить важливих цілей. Події навколо інциденту розгортаються, і він, хоч може й не дотягує до NotPetya за руйнівними наслідками, та цілком може переважити його за масштабом впливу.

Тому користуючись нагодою, передаю вітання українській компанії Linkos Group. Думаю, наступні три роки маркетологи безпекових вендорів лякатимуть клієнтів не Медком, а Соларвіндз.

Залишити коментар