Здається, після атаки на Colonial Pipeline, здійснити щось ще більш аморальне росіяни просто не могли. Але список американських цінностей довгий, і десь поряд з нафтою в ньому розташовані стейки та барбекю. Атака на постачальника м’яса – це черговий серйозний удар по американському стилю життя. Але вбік лірику, давайте прослідкуємо за динамікою останніх масових кібератак, адже в них очевидна певна логіка та система.
Представники групи REvil не приховують, що спочатку цілять в страхові компанії, для того, щоб дізнатися в кого з їхніх клієнтів найжирніша страховка, що покриває кіберінциденти. Після цього, група зламує застраховані компанії, а далі ви знаєте – страхова виплачує викуп попри санкції та згубність цих дій для бізнесу в цілому. Адже кожен виплачений викуп – це додаткові інвестиції в розширення злочинного бізнесу криптоздирників та мотивація для створення нових злочинних угруповань.
Щоправда, деякі страхові, як то AXA, приймають нелегкі рішення взагалі відмовитися від страхування таких інцидентів. Після чого стають жертвами криптоздирників. Ви думаєте це збіг чи акт відплати з боку злочинців? А я думаю, що це просто криптоздирники, які вже сиділи по пояс в інфраструктурі AXA, демонструють бунтівній страховій компанії, хто насправді в цій хаті господар.
Отже, що ми маємо? Росіяни культивують сотні або навіть тисячі кіберзлочинців, які спрямовують зусилля на найважливіші галузі економіки суперників РФ на геополітичній арені. Формально Кремлю пред’явити нічого, ну окрім не сприяння боротьбі з кіберзлочинністю. Але якщо ця тенденція збережеться, я думаю в якийсь момент у США допетрають, що в рамках джентльменських угод між розвідвідомствами вони цю проблему не врегулюють. І настане година розплати. Думаю, це буде дуже цікаво.