Роскомнадзор (російський держорган, який опікується захистом інтересів Кремля в інтернеті, зокрема впроваджує цензуру) відмовився від заборони Телеграма, так ніби вона колись могла б працювати. Серед аргументів найбільш важливі для нас два:
- Дурови ніби то запропонували уряду допомогу в боротьбі з тероризмом і екстремізмом. Мовляв, ми вже й так багато для цього робимо: банимо контент, закриваємо канали тощо. Готові до співпраці.
- Телега це загалом дуже зручний спосіб швидко поширити інформацію серед тих, кому вона цікава. (І при цьому не залучений жоден штучний інтелект чи ще якась новомодна техно магія. Я розсилаю пост, ви миттєво його отримуєте. Якщо вам не цікаво – ви ставите канал на м’ют або відписуєтесь.) І виявилося, що це дуже допомагає поширювати важливу інфу під час глобальних криз. Землетрусів там, повеней, епідемій. Тощо.
Щодо другого аргументу мені важко щось критикувати, бо тут все досить раціонально виглядає. Але я все ж таки спробую. Будь-яка криза відкриває вікно можливостей для непопулярних змін. Комусь вона дає привід звільнити 40% працівників – бо завжди хотілося, та не було солідної відмазки. Комусь вона дозволяє натиснути на політичних активістів та обмежити право громадян на зібрання та протести – дик карантин же ж. І практично всім вона дає моральне право попросити знижку – дивіться яка страшна криза, нумо поторгуємось. Роскомнадзору криза дала змогу відмовитись від нерозумної та невигідної для Кремля спроби обмежити використання Телеграму в РФ. І що найголовніше – публіка вважатиме це великою перемогою, а це вигідно всім: і Телеграму, і Кремлю, і Роскомнадзору, і Роскосмосу. Хоча ні, Роскосмосу вже ніщо не допоможе.
Щодо першого ж аргументу… тут все просто, мої дорогенькі. Українці (в нормальному розумінні цього слова) цілком натурально попадають в одну з названих категорій. Для офіційного Кремля, якщо ми не колаборанти, то ми або терористи, або екстремісти.