Увага: дуже цинічний пост.
Немає жодної технічної причини видаляти людей з друзів в соцмережах. Але є одна людська. Дивіться.
Додавати людей в друзі без розбору, звісно ж, погана звичка. Коли інтернет ще не був такою купою лайна, і в ньому існувало таке поняття, як нетикет, надмірне захоплення збільшенням кількості контактів в соцмережах навіть мало неприємну назву. Але ті часи минули, тому в гонитві за аудиторією так поводяться багато користувачів.
Якщо ж ви намагаєтесь тримати в колі віртуальних друзів людей, яких принаймні одного разу зустрічали в реальному житті, то що робити із віртуальними знайомими? Різко відмовляти на запрошення в друзі? Це типу нечемно. До того ж до ваших послуг — гнучка система класифікації друзів у Facebook.
Один з простих та більш-менш лагідних способів не відмовляти на запрошення в друзі та при цьому зберігати рівень приватності, який можна порівняти з аналогом поза соцмережами, це групи. Ви можете додавати в друзі (Friends) справжніх друзів, а для близьких друзів та родичів використовувати спеціальні групи (Close friends, Family). Не дуже знайомих людей ви можете додавати в групу “знайомі” (Acquaintances), також можна створити групи для колег, в тому числі колишніх, та однокашників. Після цього можна всі наступні пости розміщати зі спеціальними налаштуваннями приватності: для друзів за виключенням знайомих, для сім’ї та близьких друзів, для всіх тощо. Але ж, як ви можете собі уявити, це величезний геморой.
Неймовірно спрощує життя група Restricted. Не знаю, як воно не англійською, але ви її легко знайдете, ця група існує по замовчуванню. Фокус в тому, що додаючи людину в друзі й в групу Restricted ви робите так, що статус друзів у Facebook ви матимете, але при цьому вона зможе бачити лише ваші пости “для всіх”. Дуже зручно: можна нарешті закрити питання відмов на запити в друзі та зберегти певний рівень приватності, або хоча б її відчуття. Але є одне але, яке все ж деколи змушує видаляти людей з друзів.
Річ у тому, що навіть найбільш “мовчазний” режим сповіщень Facebook працює так, що ви все одно будете бачити всі коментарі та реакції ваших друзів, незалежно від того, в які групи ви їх помістили. І якщо реакції, то ще така справа, можна потерпіти, то коментарі, особливо коли вони саркастичні чи пасивно-агресивні, можуть вибішувати. Така вже природа речей: технічно в Facebook можна ігнорувати коментарі фоловерів та користувачів з-поза ваших контактів, але друзі завжди будуть поруч та звертатимуть на себе увагу. І якщо їхні дії вам не до душі, пройде зовсім небагато часу доти, коли ви їх видалите.
Дехто вважає, що соціальні мережі це дурість, дехто думає що це лихо та залежність, для когось це взагалі робота, і таке інше. В будь-якому випадку не забувайте, що хай ми й не клієнти соцмереж в економічному сенсі, а лише їхнє паливо, та ми тут не поодинці, а разом. То ж, не дивуйтеся, якщо ваші глузливі коментарі або нав’язування власної думки призведуть до розриву хоч і віртуальних, але стосунків.