Китай продовжує нову культурну революцію і прикручує децентралізовані фінанси. Це співвідноситься з іншими сигналами, які ми отримуємо з Китайської народної республіки. Китай вже давно припинив бути соціалістичною державою. Країна прагне до світової гегемонії та скоріш за все досягне її в найближчому майбутньому. Для цього КНР веде складну геополітичну гру, здобуває наукові та технологічні ноу-хау усіма можливими способами, здійснює економічну експансію в регіони планети, що розвиваються, та інтенсивно експортує свою культуру через мережу конфуціанських інститутів, інвестиції в індустрії розваг, та найпотужнішу машину дезінформації та пропаганди у світі. А ще цензурує доступ до інформації та збирає дані про користувачів пристроїв, що виробляються в Китаї, ну тобто більшої частини населення планети.
При цьому засади марксизму використовуються Комуністичною партією лише там, де потрібно. Основною ідеологію Китаю вже давно є не комунізм та націоналізм. Відновлення минулої величі Піднебесної є головною стратегічною метою, і для її досягнення підходять всі методи, навіть якщо вони суто капіталістичні.
Проте ліберальна демократія, яка на Заході автоматично асоціюється з капіталізмом та вільним ринком, в Китаї не застосовна. Китайська влада централізувала контроль над усіма сферами життєдіяльності, зокрема економікою. Будь-які посягання на роль центральної влади в Китаї будуть каратися. А децентралізовані фінанси у вигляді блокчейнів та криптовалют є прямими антагоністами політики централізації фінансової системи. А отже за легалізацію криптовалют у Китаї говорити не просто зарано, вона принципово неможлива.
Підсумуємо: Китай це Китай і він діє як Китай. Нічого надзвичайного не відбувається. І як неприємно це було б мешканцям ліберальніших країн, вплинути на це їм вже навряд чи вдасться. Китай стрімко наближається до досягнення своєї стратегічної мети – заміни США у ролі світового гегемона. І колективний Захід цьому лише сприяє, демонструючи послаблення солідарності та повсякчасну дезінтеграцію.