Посібник «Як не стати кібержертвою» переїхав

Мої повідомлення читають тисячі людей, але виявляється, що дехто з них не знає про найважливіше – поради з персональної кібербезпеки під кодовою назвою «Не тисніть каку» або “Don’t Click Shit Guide”. (Є ванільніша назва «Як не стати кібер-жертвою», але це для преси та телебачення.)

Чому так сталося? Напевно через те, що я мало про нього згадую. Або тому, що оригінал тексту опублікований на GitHub, до якого не-програмісти ставляться як до будинку з привидами. Або через те, що його читачі та користувачі не поспішають ділитися посиланням з друзями.

Four stages of cyber security awareness

Я спробую це виправити, адже текст корисний і в його створенні взяли участь справжні експерти з кібербезпеки. Буду посилатися на нього, коли згадуватиму окремі поради на кшталт безпечних месенджерів чи засобів шифрування файлів у хмарі. Ну і ви не баріться: чим більше людей дізнається про техніки самозахисту від кіберзагроз, тим більш захищеною стане кожна родина, кожен бізнес, та Україна загалом.

Відтепер посилання на пам‘ятку з персональної кібербезпеки є у головному меню мого сайту. Долучитися до його розширення та оновлення можна у репозитарії на GitHub. Сторінка на сайті регулярно та автоматично оновлюватиметься згідно зі змінами у репозитарії.

Бережіться, чи шо.

Залишити коментар