NoNameCon 2020 Virtual Edition

Підсумки та враження. Спробую коротко, по пунктах.

1. Відвідувачі

Неймовірна та безпрецедентна підтримка. Куплено майже 200 квитків. Повернуто 1 (один). Онлайн в YouTube та Zoom від 100 до 200 людей. Дві з половиною тисячі переглядів стрімів на YouTube. Більше сотні запитань для спікерів! 

На майже повністю (крім одної доповіді та дебатів) англомовній, віртуальній конференції. Я досі в це не вірю, але факти річ уперта.

Величезне дякую усім, хто в нас вірив. Ми зробили все, що від нас залежало, і трошечки більше. Здається, вийшло непогано.

2. Доповідачі

Програма, що була сформована на початку року, попри всі зміни в форматі та часі конференції, майже не змінилася. Всі доповідачі пішли на зустріч та підлаштувалися під графік. Багато хто погодився зробити попередній запис свого виступу, щоб звести до мінімуму актуальні ризики. За це їм щира шана та подяка, адже для багатьох із них, як і для нас, все це вперше і все це стрес.

Заключні кіноут спікери: ми це зробили, додати нічого. Завдяки Руслану, година з Брюсом Шнайером вийшла фантастично цікава. А бесіда з Грінбергом – на моїй пам’яті це найбільш пізнавальна подія кібербезпекової сцени в контексті українського протистояння російській агресії.

Щира подяка всім, хто готував доповіді та воркшопи, мучився із записом та редагуванням відео, тренувався перед дзеркалом. Спілкування з аудиторією через екран, та проведення онлайн воркшопів – це зовсім інший досвід, порівняно з офлайн сценою. Наші спікери та воркшопери – ви неймовірні! Завдяки вам ми перейшли на наступний рівень і це була справжня історична подія для української кібербезпекової сцени.

3. Партнери

Тут у нас особистий антирекорд. Компанії, які підтримали нас матеріально, так чи інакше пов’язані з командою: це наші друзі, колеги, та активні волонтери спільноти. Так сталося через повну відсутність фандрейзингової кампанії. Цього року ми просто розіслали запрошення і пару разів про них нагадали. З огляду на економічну ситуацію, вважаю таку стратегію коректною. Тому, якщо хтось очікував на спеціальне запрошення – вибачте, не цього разу.

Особисто для мене та Berezha Security прояви на конференціях це не реклама і навіть не інвестиція в майбутніх експертів нашої компанії. Це демонстрація того, що в нас все добре, і ми готові длитися. Щедрість – це найкращий маркетинг.

Респект та шана усім, хто нас підтримує матеріально, технічно, морально та закриваючі очі на “ресурсний розрив” на цілий тиждень під час кібер-жнив. Ви в авангарді цього бізнес-напрямку і ми раді, що можемо допомогти вам це транслювати.

4. Команда

Я брав участь в організації декількох масштабних професійних конференцій і десятків менших мітапів та інших збіговиськ. З усієї поваги до колег та однодумців, NoNameCrew – найкраща організаційна команда, в якій мені пощастило працювати. Чому так сталося? Все дуже просто: відкритість до нового. Взяти участь в організації може будь-хто, головне бажання. Нові задачі виникають постійно, і за їхнім розв’язком ми звертаємось до аудиторії та волонтерів. Обов’язково знаходиться хтось, хто хоче за це взятися. А подекуди люди приходять із власними ідеями. Ось і весь рецепт, а результат ви знаєте.

Збір заявок, відбір доповідей, узгодження програми з доповідачами, відео-продакшн, відео-трансляція, модерування стрімів та воркшопів, підтримка, супровід, робота з партнерами, робота з фінансами, облік, оподаткування, звітність, реклама, висвітлення в мережі та соцмедіа, виготовлення сувенірної продукції, дизайн-проектування- виготовлення-тестування-знову виготовлення-розмитнення-програмування-знову тестування бейджів, перемовини з видавництвом, дизайн стилю, адміністрування веб сайту, продаж квитків, доставка бейджів та сувенірів, відшкодування витрат доповідачів, винагородження тренерів воркшопів, адміністрування доступу до Zoom-Discord-YouTube, перемовини з хостером, оренда-транспорт-оплата обладнання та приміщень, технічна підтримка живлення та зв’язку, забезпечення процесу калоріями та кофеїном, підготовка-ревю-нагородження переможців квіза, і численні відповіді на фантастичну кількість однотипних запитань, які вже висвітлені на сайті або у поштових розсилках – ось невелика частка того, що роблять 25 ентузіастів протягом року від конференції до конференції та під час самої події.

Я міг би написати книжку про те, як робити конфи з кібербезпеки, але жодна з порад у ній не матиме жодної цінності без головного – ніколи не робіть конференцію самотужки або невеликою групою. Конференція це не стільки подія раз на рік, скільки рух однодумців. Знайдіть однодумців. Визначте спільні цілі. Тримайтесь разом. Спробуйте не розсваритись. Так і лише так можна досягти якогось помітного успіху. А всі ваші негаразди по дорозі до нього створять незабутній командний дух, якому без спільних невдач просто немає звідки взятися.

5. Формат

Судячи зі статистики на YouTube, це була найуспішніша наша конференція. Кожна проблема це замаскована можливість, як би банально це не звучало. Жодна найбільш детальна та прискіплива підготовка не замінить досвід, який ми отримали за два дні віртуальної конференції. З’явилися нові унікальні фішки, і є намір поєднувати формати за будь-яких, навіть найсприятливіших обставин. З усією повагою до спікерів, найцікавіші (для мене) теми обговорювалися не в доповідях, а за лаштунками, у Zoom. Це неймовірно круто і я не знаю як до такого можна було б додуматись, якби не карантин.

6. Наступні дії

Дуже скоро, я сподіваюся вже цього місяця, всі учасники конференції отримають бейджі та інші подарунки. Почнеться найцікавіше для найхардкорнішої частини аудитрії: NoNameBadge CTF. Хлопці з TechMaker обіцяють, що цього року легко не буде, тому готуйтесь страждати да заливати клавіатури сльозами. І це лише частинка того, що нам як організаторам залишилося зробити. У нас все ще є “plenty of room to провтикать”, але початок непоганий. Залишайтеся з нами, не пошкодуєте.

Відео NoNameCon 2020

Залишити коментар