“Всі гроші не вкрасти, частину доведеться заробити”

Північна Корея заробляє гроші в США для фінансування своєї програми ядерних озброєнь.

North Korean students

Це без сумніву найдивовижніше, що я бачив у міжнародних стратегічних змаганнях в кіберпросторі. Північна Корея застосовує своїх IT-експертів як віддалених співробітників американських фірм, а кошти, отримані з цього, направляє на свої військові проєкти. За даною схемою під вигаданими іменами працюють тисячі осіб, які, знаходячись на території КНР та росії, отримують кошти на розвиток балістичних ракет Північної Кореї. ФБР, яке займається розслідуванням цієї ситуації, стверджує: якщо ваш бізнес в США наймає фрілансерів, шанси, що ви є частиною цієї великої маніпуляції, досить великі. На цей час агентство конфіскувало 1,5 мільйони доларів і 17 доменів, пов’язаних з цією активністю. Розслідування триває.

Стратегічна ціль Північної Кореї в кібері — масштабна крадіжка коштів для фінансування ядерної програми. Але кіберпростір є вразливим не тільки з точки зору технічних та фізичних аспектів. Є ще персональний рівень, де існують конкретні користувачі та їхні аккаунти, котрі мають свої організаційні та психологічні слабкості. Використовуючи ці вади, кмітливий актор може маніпулювати процесами, інфраструктурою та корпоративною культурою суперника.

Справжньо важливий аспект цього відкриття полягає ось в чому. Потенціал держав для експлуатації кіберпростору суперників залежить від наявних та відомих вразливостей в програмному та апаратному забезпеченні. Однак, цей бар’єр можна подолати, якщо відмовитись від стандартного мислення і дозволити собі більш творчий підхід.

Залишити коментар