Як бігати взимку

Регулярно чую питання про те, навіщо і як бігати взимку, тому накопичилися відповіді, викладаю тут.

Дядько показує як бігати взимку

Я припиняю бігати взимку лише коли температура опускається нижче -10ºС (бо це не комфортно) або коли дороги замітає снігом (бо це травмонебезпечно). Увесь інший час я не зменшую дистанції та інтенсивність пробіжок. В цьому дописі я детально пояснюю, чому не варто припиняти біг у зимовий період.

1. Навіщо бігати взимку?

Тут все просто: чому б ні? Чому ви повинні робити перерву через те, що на вулиці на 15-20 градусів прохолодніше, ніж коли вам найбільш комфортно? В біганині по морозі немає нічого страшного, якщо “входити” в неї поступово. На ваше щастя, клімат в Україні дозволяє це зробити дуже акуратно, адже в нас рідко відбуваються різкі похолодання на -20 градусів за одну ніч.

2. Що вдягати? 

Я раніше писав, нічого не змінилося: особисто я між +3 та -4 вдягаю один шар, це стандартні бігові легінси та кофта на таку погоду. Вище +3 я бігаю в шортах, але знаю людей, що рекомендують упаковуватися після +8, ну можливо це індивідуальне.

Від -4 до -8 мені треба вдягати другий шар, це стандартна термобілизна для гірськолижного курорту. Штука універсальна, але трохи обмежує волю рухів, тому готуйтеся, що біговий темп зменшиться. Але то нічого, якось перезимуєте. Ті два тижні що у нас нижче -8 я не бігаю. Хоча напевно міг би, але щось мені не пре.

3. Що взувати?

То саме. По калюжах і хуртовинах ви бігати не будете, тому звичайні “сіточки” на теплу або термо-шкарпетку. Звичайно, синтетичну (як і все інше). Якщо якимось дивом намокнете, біжіть додому, але таке трапляється вкрай рідко, якщо не ризикувати з погодою.

4. Як бігати взимку? 

Якщо перед вами постало питання, як не розривати бігове життя взимку, значить по ідеї якийсь досвід у вас уже є. Бігаєте максимально технічно, мисок торкається землі (тобто снігу) максимально точно під центром тяжіння. Таким чином ви зменшуєте шанс підковзнутися майже до нуля. Пам’ятайте, пінгвіни не падають на льоді через їхню геніально розраховану ходу. Беріть з них приклад, не викидайте ногу, не забивайте п’яту, і все буде добре.

5. Як дихати? 

Зрозуміло, що носом. Не треба провокувати ГРЗ, це зайві бігові перерви. Треба зробити над собою зусилля. Тому інтервали на якийсь час треба буде припинити, адже після них хочеться віддихатися, особливо коли вгору.

6. Ще щось?

Звичайно, обов’язково робіть селфачі на фоні хуртовин та туліть їх по всіх соцмережах. Нехай всі знають, що в зимовій біганині немає нічого героїчного.

Поради щодо посвідчення особи та певної комфортної суми грошей завжди з собою – все ще актуальні. Uber, Дія та PayPass це зручно, але телефони на морозі мають звичку самовимикатися.

7. Як падати?

Падати неважко, думаю у всіх є відповідний досвід. Правильно падати треба вчитися, і якщо ви колись займалися спортом системно і це не плавання – вас цьому навчали, згадуйте. Якщо ні – головне це берегти голову та руки, адже все інше на рівному місці ушкодити під власною вагою дуже важко.

Якщо втратили рівновагу, намагайтеся згрупуватися для падіння на бік. При цьому притискайте руки до тулуба, а підборіддя тягніть до грудей. Таким чином ані руку не зламаєте, ані череп не пошкодите. Найгірше, що може статися, ви заб’єте м’яз, це проходить за пару тижнів.

Якщо ж ви невдало підковзнулися і Земля летить просто вам в обличчя, намагайтеся амортизувати зігнутими руками.

8. Про поліцію

Падіння це найбільша небезпека для бігуна взимку, проте поліційний патруль трапляється частіше. Поліція чатує не на вас, а на наркодилерів та їхніх клієнтів, які закладають товар та порпаються шукаючи його. Але ви скоріш за все привернете увагу, бо сама по собі людина що біжить взимку виглядає підозріло.

Домахуватися до вас просто через те, що ви бігаєте, ніхто не стане. Але ж якщо ви відхилилися від маршруту й усамітнилися десь в темному куточку для спілкування з природою, чекайте на несподіваний візит. Підкрадаються вони дуже вправно, а у вас в той момент є нагальніші справи, тому намагайтеся прокладати маршрути повз заклади, які мають туалети. Під час пандемії відвідувати їх ризиковано, і ці ризики вам треба зважити самостійно. Процедура особистого добровільного догляду дуже неприємна – повірте мені на слово.

Напевно все, бігайте на здоров’я.

Залишити коментар