Хтось продає базу даних українців і стверджує, що це усі клієнти ПриватБанку

В Даркнеті виставлено на продаж базу даних українців та стверджується, що це клієнти ПриватБанку – найбільшого банку в Україні. В мене є сумніви, щодо правдивості цієї інформації.

Офіс Приватбанку

На одному з форумів з’явилося оголошення про продаж ніби то бази даних усіх клієнтів ПриватБанку на 40 млн записів, яка містить повне ім’я, дату та місце народження, дані паспорту та ІНН, сімейний стан, наявність авто, освіту, мобільний телефон та контакт у Вайбері. Ціна досить скромна, $3,400. Звісно, що ПриватБанк все спростовує.

Як і більшість українців, я не великий шанувальник ПриватБанку, але в цій історії, мені здається, є занадто багато фактів, що вказують на спробу продавця вкраденої бази даних ввести нас в оману. По-перше, компіляції баз даних, що вже витекли раніше, продаються зараз на кожному кроці, і це може бути ще один такий випадок. По-друге, ці дані цілком можна було скомпілювати з баз, які продає на форумі той самий персонаж, адже серед них є БД українських паспортів, транспортних засобів та інших пов’язаних даних.

По-третє, за всієї поваги до маркетологів Привату, 40 млн клієнтів це понад 90% населення України, що додає сумнівів. По-четверте, приклади даних, викладені на форумі, виглядають сумнівно, адже містять знак питання замість букви “і” та введені у верхньому регістрі. Це більше скидається на якийсь до-юнікодний державний реєстр, чи банківську базу з дев’яностих.

Ну і по-п’яте, в базі даних клієнтів ПриватБанку я б очікував побачити хоча б натяк на фінансові дані, такі як номери рахунків та платіжних карток. Яких там немає.

Підсумовуючи, я не стверджую що ця база даних фейкова, але звертаю вашу увагу на фактори, які на це натякають. Сподіваюся, ця історія матиме продовження і ми дізнаємось більше.

Залишити коментар