Однофакторна автентифікація – це погано

Використання паролю як єдиного способу захисту облікових записів користувачів офіційно визнано поганою практикою кібербезпеки.

CISA Bad Practices

Американське державне кіберагенство CISA, повноцінного аналога якого так не вистачає Україні, внесло до свого епічного переліку “поганих практик” кібербезпеки однофакторну автентифікацію.

Гірше за відсутність двофакторної автентифікації лише програми, що не оновлюються, та використання простих, поширених, вкрадених, дефолтних, або іншим чином відомих нападнику паролів.

CISA Bad Practices

Цей факт підозріло корелює із моделлю зрілості автентифікації користувачів від Деніела Міслера, про який я писав раніше. Якщо поглянути на візуалізацію моделі, то згідно з настановами CISA усе, що нижче п’ятого рівня (з восьми наявних) – це погано. (До речі, якщо ви пропустили NoNameCon, то інтерв’ю Деніела, яке Руслан Киянчук взяв в рамках конференції, вже доступне на YouTube.)

The Consumer Authentication Strength Maturity Model (CASMM) v5
CASMMv5

Отже, якщо з якихось причин ваші користувачі все ще мають змогу використовувати для автентифікації лише паролі, у вас просто немає права вважати, а тим більше проголошувати, що у вас з безпекою все в порядку. Ви не просто не використовуєте хороші практики безпеки, ви використовуєте погані. Тому нумо до роботи, і зробіть так, щоб ми могли вами пишатися.

Наступний етап – публічне спалення, поховання, залиття бетоном, та закатування шаром асфальту SMS як другого фактору автентифікації. Тобто перехід на шостий рівень моделі CASMM. Але давайте спочатку дістанемося п’ятого.

Залишити коментар