Витекли 53 мільйони записів персональних даних мешканців України

В Інтернеті виявлено базу даних жителів України, що може містити майже 53 мільйони записів про персональні дані – повідомляє український омбудсмен.

man people night dark

Таку новину без жодних подробиць розмістив на своєму вебсайті офіс українського омбудсмена.

З одного боку новина погана, з іншого – не зовсім. Дуже приємно що тепер такі інциденти призводять до якогось руху в державних установах. Колись мені та моїм колегам доводилося робити це самотужки, шукаючи кінці у кіберполіціях країн, де були розташовані такі вебсайти. А потім ще бомбардувати Google запитами на видалення цих даних з індексу пошукової системи. А тепер бачите, щось рухається і в госусі.

Але то лірика, що робити громадянам? Сьогодні мене про це спитали вже кілька журналістів та редакторів онлайн ЗМІ, мої відповіді незмінні. Рано чи пізно буде оприлюднено усі персональні дані усіх людей на планеті. Тому єдине, що ми можемо, це зробити якомога складнішим їх використання нам на шкоду.

Для цього не використовуйте свої персональні дані для створення паролів. Буквально: не використовуйте асоційовані з вами дані як паролі або їхні складові. Додатково, скрізь ввімкніть другий фактор автентифікації. Забороніть відновлення SIM-карти вашого “фінансового номера” через службу підтримки мобільного оператора (можливо, доведеться перейти на контракт). І найголовніше: не виконуйте жодні дії на запит неперевірених осіб та компаній, навіть якщо вони представляються вашим банком, мобільним оператором, податковою, Володимиром Стираном тощо.

Виконуйте правила персональної кібербезпеки та будьте складною ціллю для найпрофесійніших хакерів. Бережіться.

Залишити коментар