США анонсують кібератаки проти Росії

США готуються відповісти на кібератаку росіян проти SolarWinds та інших компаній. Чи буде це кібератака? Навіщо анонсувати цей контрудар? Поміркуймо разом.

Cyberattacks on no computers

Джерела у Білому домі повідомляють, що протягом наступних трьох тижнів США здійснять низку прихованих дій у російських мережах, які будуть очевидні для військового та розвідувального керівництва РФ та особисто Володимира Путіна, але залишаться невидимими для зовнішнього світу. Ці дії буде поєднано із розширенням економічних санкцій, повідомляє New York Times.

Після виходу цього матеріалу 7 березня у кібербезпековій тусовці здійнялася не аби яка хвиля піднесення: ось, нарешті, Джо Байден покладе край бездіяльності Сполучених штатів щодо російського беспрєдєла в інтернеті. Усі, хто хоч трохи знається на кібербезпеці, діляться один з одним та з “простими смертними” своїми прогнозами щодо того, що ж насправді відбудеться, навіщо про це повідомляти заздалегідь, і взагалі – що за гру веде нова адміністрація Білого дому.

Вгадувати кроки американців немає жодного практичного сенсу. Скоріш за все, як і зазвичай, ми нічого не дізнаємось в наступні 5-6 років, після чого подробиці контрольовано “витікуть” з американського уряду або розвідслужб. Така вже у США традиція: робити все максимально тихо й не викликати у своєї цілі жодних підозр, аж допоки не стане пізно.

Єдине що дійсно цікаво, так це те, чому заплановані дії було анонсовано, чому саме зараз, і чому в анонсі фігурує термін “три тижні”. Всьому світу давно відомо, що американці по пояс сидять в російській критичній інфраструктурі й готові вимкнути світло чи закрутити газову трубу в будь-який момент. Але навіщо ці середньовічні “іду на ви” у стилі київських князів?Ми можемо лише здогадуватись. Зроблю припущення, що в теперішнього господаря Білого дому є непогані радники з бекграундом в поведінковій психології. Які порадили аналітикам з кібербезпеки та керівникам розвідки запозичити для цієї інформаційної операції сюжет фільму жахів “Дзвінок”. І якщо інтуїція мене не підводить, то так зване “прикручування швидкості Твіттера”, про яке заявив днями Роскомнадзор, та через яке ймовірно вляглися сайти Президента та низки державних агенцій РФ, – це не дуже вдалі випробування заходів безпеки проти зовнішнього втручання у справи Чебурашки… вибачте, суверенного російського інтернету.

Залишити коментар